Spordinädal Artes

12. septembril toimus euroopa Spordinädala raames kolm üritust. 10-12. klassi tütarlastele tegi zumbat (Ladina-Ameerika tantsude lühikombinatsioonid) Arte kooli vilistlane Triin Pärn. Tütarlapsed tegid hoogsat kehatööd ning lahkusid treeningult rahulolust õhetavate nägudega.  Samal ajal toimus aulas täissaalile 9.-12. klassi noormeestele  suunatud loeng „Sporditoit?“, mida vedas spordibioloog Kristjan Port. Noortel avati silmad nägemaks reklaamide sisu olemust. Jõuti järeldusele, et lihasmassi kasvatamiseks piisab tassitäiest piimast saadavast valgu hulgast ning valgupulbrite ja täiendavate proteiini sisaldusega toodete vajaduse näitamine on vaid töösturite reklaamitrikk. Teadlane soovitas teha pigem trenni, kui et loota toidulisandite peale. Loengust edasi suundusid 10.-12. klassi noormehed Arte kooli vilistlase Katrena Tenno jõulisse lihastreeningusse, kus korraliku koormuse said kõik põhilised lihasgrupid. Noormehed lõpetasid higist nõretavatena ja põlvist nõrkadena. Mõlemad aeroobika treeningud täitsid oma eesmärgi!

Viimati muudetud: 13/09/2016 - 12:01