Helkuripäev 4.-6. klassidele

Helkuripäev 4.-6. klassidele toimub 13.11.2014 kell 15:00 - 18:00.

Plaanis:
1)     Esineb politseinik Pille-Riin Pihelgas
2)     Liiklusviktoriin
3)     Klasside etteastete vaatamine
4)     Helkurimäng pimedas koolimajas
5)     Autasustamine, pildistamine Lõvi Leoga

Ettevalmistus helkuripäevaks

Iga klass saab helkuripäevaks ülesande, mis tuleb iseseisvalt ette valmistada ja helkuripäeval aulas esitada.

4. klassid
Kirjutavad temaatilise (liiklus, helkur, turvalisus) luuletuse (vähemalt 3 salmi) ja esitavad selle koos liikumisega. Luuletuse võib viisistada ja ette kanda lauldes.

5. klassid
Teevad plakati, mille märksõnadeks on: õudne, pime aeg, avarii, jalakäija, helkur, liiklus, auto.
Oma plakatit tuleb publikule sõnaliselt tutvustada.

6. klassid
Mängivad laval ette 3 liiklusolukorda:
1)     Jalakäija liigub pimedal tänaval/teel ilma helkurita, ületab suvalises kohas tee, tuleb auto. Mis juhtub? Kuidas pealtnägijana olukorras käituda? Kas sellist olukorda saaks vältida?
2)     Jalgratturiga juhtub õnnetus, seda näevad pealt koolilapsed. Kuidas lapsed olukorra lahendavad? Kuidas kannatanut aidata?
3)     Noored käivad tänaval kapuuts peas ja kuularid kõrvas, ümberringi sõidavad trollid, trammid, autod, bussid, rongid. Mis võib juhtuda ja miks? Kuidas oleks õige käituda?
Viimati muudetud: 10/11/2014 - 15:55