Arte õpilased osalesid vene kultuuri festivalil

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis toimus 17.10.2019 10. vene kultuuri festival, millest võtsid osa meie 6.a klassi õpilased.
Festivalist võttis osa 13 kooli. Festivali teema oli „220 aastat luuletaja ja kirjaniku A. S. Puškini sünnist”.
Kavas oli rahvamuusikaansambli Kuldsed Mäed, Tallinna Balletikooli õpilaste, tantsustuudio Graatsia laste ning ansambli Kadrill esinemine.
Festivali raames toimusid meistriklassid ja õpilaste tööde demonstreerimine – näitus “Vene poeedi ja kirjaniku A.S.Puškini teoste kangelased”.
Meistriklasse oli mitmesuguseid. Tutvustati pelmeenide valmistamise protsessi. Õpilased valmistasid ise pelmeene ning degusteerisid neid. Pidulike maskide dekoreerimise meistriklassi viis läbi Arte gümnaasiumi kunstiõpetaja Heli, DAS-pastast maske värviti Deco värvidega ning dekoreeriti pärlite ja sulgedega. Kalligraafia meistriklassis valmistasid õpilased tembeldatud ja kaunistatud postkaarte. Töötubades valmistati veel peenikesest traadist helmestega dekoreeritud medaljone, helmestest mereolendite ja -taimede kujukesi „Muinasjutt kalamehest ja kalakesest“ motiividel, scrapbooking- tehnikas kalendreid kirjaniku tööga seotud piltidega.
Juba 10 aastat ühendab festival eesti ja vene koolide noori, arendades nende teadlikkust vene kultuurist.

Viimati muudetud: 30/10/2019 - 14:24