Õendusõpe Tallinna Arte Gümnaasiumis on täiega käima läinud

Äratuskell heliseb ja suule tuleb naeratus. Täna saame järjekordselt astuda üle Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli läve. Soojad koridorid, rõõmsad näod ja natuke arstikabineti lõhna...

Iseenesest mõistetavalt kuuluvad selle kõige juurde ka kõrgkooli õpetajad, raamatukogu, söökla ja turvamees. Sealne turvaisik pole muidugi nii sõber kui Jüri, aga tore ikkagi.

Uhke tunne on olla osa sellest ja õppida asju, mida teised meievanused ei näe uneski.

Kõik on olnud algusest peale väga cool.

Iga teisipäev saame end tunda osana Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist. Seal omandame me igapäevases elus äärmiselt vajalikke teadmisi anatoomiast, füsioloogiast, esmaabist, hügieenist, pereplaneerimisest jne. Kõik see võib esmapilgul tunduda veidi hirmutav ja keeruline, ometi on kõik lihtne, sest õppesuund, mis sulle meeldib, motiveerib õppima ning pole sugugi raske.

Kuigi umbes pooltel meist ei ole tulevikuplaanid seotud tervishoiuga, pole ometi keegi üheksanda klassi lõpus tehtud õendusõppe suunavalikut kahetsenud.

Ei saa siiski mainimata jätta, et kõrgkoolis käib õppimine hoopis teistmoodi, kui põhikoolis või gümnaasiumis. Tunnid on pikemad ja arutlemist rohkem. Tundides võib end vabamalt tunda, sest õppejõud ei keela sul telefonis scrollida, ei kontrolli sinu kohalkäimist, ei tea, kes sa oled ja kust sa tuled. On su oma asi, kas omandad vajalikud teadmised või põrud läbi ja kukud välja! Ise valisid, ise õpid, ise vastutad.

Igatahes on meie kooli tervishoiu õppesuund siiani andnud ainult positiivseid emotsioone. Väga vajalikke teadmisi, vahvaid õpetajaid, uut ja teistmoodi keskkonda ning natuke aimu ka sellest, mis hakkab saama pärast gümnaasiumi lõpetamist.

Nats reklaami ka!!! Kui keegi tunneb kedagi, kes tunneb kedagi, ..., kes sooviks omandada algteadmisi meditsiinist, asugu aga Arte 10. klassi õppima! Meil on lahe!

Carolin Sepp, Kati Saulin 10.a

Väljavõtte Regionaalhaigla artiklist