Füüsilise võimekuse testimine

Neljapäeval (16.02) toimus Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli koostöös 6. klasside füüsilise võimekuse testimine Eurofit testide alusel. Lapsed tegid Flamingo ehk tasakaalutesti, 4x10m süstikjooksu, selga säästvat ettepainutust painduvuse mõõtmiseks, käedünamomeetriga käelihastejõu määramiseks, paigalt kaugushüpet jalgade plahvatusjõu määramiseks, kõverdatud kätega ripet kangil lihasvastupidavuse määramiseks ja 20m lõikude kordusjooksu üldise vastupidavuse mõõtmiseks. Saadud tulemused liidetakse teiste Eesti koolide tulemustega ning saadud keskmisi võrreldakse teiste maade 12.-13.aastaste õpilaste sooritatud testide tulemustega.

Tagasiside ülikoolide esindajate poolt oli lapsi ülistav. Eranditult olid kõik lapsed positiivselt meelestatud ja huvitatud tegevusest. Imetleti Arte laste üldist head võimekust.

Kiitus ja pai kõikidele pingutajatele, kes näitasid Artet tõsiselt heast küljest.

Viimati muudetud: 20/02/2017 - 06:33