Arte Gümnaasiumi õpilaste keemia- ja tehnoloogiapäev Tartus!

31. oktoobril 2011 oli Arte Gümnaasiumi 10b klassi ja veel mõnede teiste klasside õpilastel võimalus osaleda ekskursioonil Tartusse.

Tartu lähistel külastati Eesti Lennundusmuuseumi, kus oli õpilastel harukordne võimalus lähedalt tutvuda unikaalsete helikopterite, lennukite ning mitmete treening– ja hävituslennukitega. Lennundusmuuseumi giid andis lühikese ülevaate Eesti lennundusajaloost ning jutustas iga lennuki juures põnevaid lugusid, mis aja jooksul olid selle lennukiga seotud.

Päeva teisel poolel saabuti uhiuude Tartu AHHAA teaduskeskusesse. Algul said õpilased külastada keemia teadusteatrit, kus tehti efektseid keemia katseid, mis tekitasid nii äratundmisrõõmu kui ka elevust. Peale seda tutvuti saalides paljude erinevate huvitavate teaduseksponaatidega, millest mõnedele sai ka ise käed külge panna ja proovida, kuidas see töötab. Hämmastava ja sügavalt emotsionaalse tunde tekitas planetaariumi külastus, kus õpilastel oli võimalus näiliselt viibida nagu kosmoselaevas ja liikuda selle abil läbi Päikesesüsteemi. Viimaks said õpilased osaleda AHHAA keskuses kahes keemia töötoas.

Esimeses töötoas õpiti juhendaja abil kokku panema argielust tuttavate ainete molekulmudeleid. Teises töötoas õpiti lähemalt tundma veidi köögikeemia poolt, kus lõpptulemusena valmisid kohvitassides koogid, millest kõik pärast isukalt osa said.
Arte Gümnaasiumi õpilasi saatsid sellel huvitaval ja erakordselt meeldejääval tehnoloogia- ning keemiaretkel õpetajad Merike Strahov ja Janno Puks.

VAATA FOTOSID SIIT!
Viimati muudetud: 16/11/2011 - 18:26