Meie kooli puhvet on kõige tervislikum

Kõige tervislikumad koolipuhvetid on käesoleval õppeaastal järgmistes koolides:
Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Koolitoitlustuse OÜ), Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis (Koolitoitlustuse OÜ), Tallinna 32. Keskkoolis (Koolitoitlustuse OÜ), Tallinna Õismäe Gümnaasiumis (OÜ Bramos), Tallinna Inglise Kolledžis (Neitsitorni Kohviku AS), Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis (Koolitoitlustuse OÜ), Haabersti Vene Gümnaasiumis (OÜ Lianta), Tallinna Humanitaargümnaasiumis (AS Tuleleek), Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Koolitoitlustuse OÜ) ja Tallinna Arte Gümnaasiumis (Baltic Restaurants Eesti AS).

Lisaks tunnustusplaadile saavad võitjad mitmeid auhindu, mille on välja pannud konkursi toetajad: kooli kodundusklassis kasutamiseks mõeldud nugade komplekti (Zepter) ja panni (Arkogen Eesti), mahetoidu komplekti (Ökosahver) ning kinkekaardi 30 € väärtuses (Efektoptika). Kirjastus Varrak kinkis võitnud koolide raamatukogudele Evelin Ilvese kokaraamatu "Kingitud maitsed".

Ülevaatus- konkurss „Tervislik koolipuhvet“ toimus juba kuuendat korda, selle peamiseks eesmärgiks on jätkuvalt tervisliku ja mitmekesise sortimendi tagamine koolipuhvetites. Samuti soovitakse motiveerida toitlustajaid tegema koostööd kooli juhtkonna ja tervisenõukoguga ning suurendada õpilaste teadlikkust tervislikust toitumisest.

12. septembrist kuni 28. oktoobrini 2011 külastasid Tallinna Haridusameti ja Eesti Toiduravi Konsultantide Ühingu spetsialistid kõiki koolipuhveteid. Külastuse käigus hinnati pakutavaid tooteid 10 punkti skaalal lähtuvalt Terviseameti koolipuhveti soovituslike toodete loetelust. Hindamiskriteeriumiteks on näiteks värskete puuviljade ja marjade, köögiviljade ja toorsalatite, võileibade ja võileivakatete, naturaalsete ja toormahlade olemasolu, millest suurima punktiskoori annavad toormahlad ja smuutid (a 5 punkti). Seevastu suhkru- ja energiajoogid, saiakesed ja muud maiustused võtavad skoorist punkte maha. Nii kujundabki kõrgeima punktiskoori just tervislik valik. Kõrgelt hindavad kohtunikud ka tervisenõukogu /tervishoiutöötaja nõustavat rolli puhveti sortimendi valikul (10 lisapunkti), tooteid diabeetikutele jt erivajadustega lastele (5 punkti) ning mahepõllumajanduslike toodete pakkumist (5 punkti). Kokku arvestati 23 erinevat kategooriat.

Viimati muudetud: 11/11/2011 - 10:32