Rõivakogumise nädal

24.-25. mail toimub koolis rõivakogumiskampaania ”Kapid korda!”, mille raames võib tuua oma seismajäänud asjad kooli. Kogumispunkt asub Arte Gümnaasiumi Päikesesaalis.

Oodatud on puhtad ja terved riided, jalatsid, mänguasjad, mütsid, sallid, vööd, kotid, tekstiilid.

Riiete taaskasutusse suunamisel on mitmed plussid:
·         säästad loodust – rõivaste taas-kasutus vähendab nõudlust uute riiete järgi ja tekitab vähem prügi. Ühe uue T-särgi tegemiseks kulub sama palju ressursse kui 30-ne T-särgi taaskasutusse võtmiseks;
·         toetad inimesi mujal maailmas: rõivaste müügist saadud tuluga viib Humana ellu arenguprojekte: ehitab koole, koolitab õpetajaid, võitleb HIV/AIDSi levikuga ja panustab laste heaolusse Aafrikas, Aasias ja Lõuna-Ameerikas.

Oma püksipaari või pluusi annetades teed mitmekordse heateo!

Projekti toetab Vabaühenduste fond, mis on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel. Kogumist koordineerib Humana Eesti.

Viimati muudetud: 27/05/2010 - 09:33