Loodusainete päev Tallinna Arte Gümnaasiumis

Tallinna Arte Gümnaasiumis toimus 23. oktoobril neljandat aastat traditsiooniline loodusainete päev. Päeva tegevustes osales kogu koolipere.

Kõige nooremale astmele (1.-3. klass) korraldati õuesõppepäev. Põhikoolile ja gümnaasiumile toimusid kooliaulas põnevad loengud.
Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Anto Raukas rääkis gümnaasiumi õpilastele asjalikult tänapäeval palju jutuainet pakkunud tuumaenergeetikas, selle probleemidest ja kasulikkusest. Ta pani noored mõtlema, kas tasub kasutusele võtta maapõues leiduvat uraanimaaki energia saamiseks.
4.-6. klassi õpilastel kais külas Galina Ozdoba Tallinna Päästeametist ja rääkis tuleohutusest. Eesmärgiks oli lastele teadvustada, mida teeb tuli, kui temaga hooletult ringi käiakse. Lapsed vaatasid filmi “Miks see minuga juhtus?”, mis näitas väga õpetlikult, mida tehti valesti ja kuidas oleks pidanud käituma.
7.-9. klassidele tutvustas Õnne Mare Sagur, kuidas käitub ebaharilikus situatsioonis väljaõpetatud teenistuskoer, leidmaks üles aineid, mis põhjustavad palju kurja.
Koera perenaine, kes on aastaid töötanud piirivalves, oskas õpilaste ohtratele küsimustele anda ammenduvaid vastuseid. Loengule pani hüüumärgi koer, kes ilma suurte raskustete leidis üles pappkasti peidetud kahjuliku aine.
Tegevused toimusid ka võimlas, teadusbussi seltskond tegi huvitavaid füüsikakatseid.
Klassiruumides võisteldi parima peastarvutaja ja kõige tähelepanelikuma võistkonna tiitlile ning auhinnad saadi kätte II veerandi esimesel koolipäeval.

Parimad peastarvutajad klasside kaupa:
1.    Kadi-Riin Schimanski 7B
2.-3. koht Martin Goldsmidt 7B ja Gerli Lilison 7A

1.    Brenda Uga 8A
2.-5. koht Merilin Heinlaid 8B, Anette Martin 8B, Marie Anett Heinsalu 8A, Kristin Pukk 8A

1.    Ranel Tammela 9A
2.-5. koht Janek Mölder 9B, Rasmus Marnat 9B, Annika Kibus 9B, Helerin Rohi 9B

1.    Laura Meier 12
2.-5 koht Merlin Holter 10B, Jaana Rodima 11B, Anelja Truumaa, Evelin-Marleen Orav 11B

1.-3. Anneli Klamas 4A, Eliise Sirp 4A, Kert Pärkna 4C
1.-2. Merilin Veeber 5A, Stina Preiman 5A